Stanica Wodna Frącki

Posted by

Czwarta propozycja. Miejsce biwakowe za symboliczną opłatę – Stanica Wodna Frącki. Opłata jest rzeczywiście symboliczna i wynosi tylko 9 zł (sierpień 2015 r.). W tej opłacie jest wszystko: osoba + auto + namiot. Stanica dysponuje olbrzymią polaną, otoczoną sosnowym lasem. Zmieści się tu wiele namiotów, aut, przyczep campingowych lub kamperów. Jest położona bezpośrednio przy płynącej Czarnej Hańczy. Na terenie stanicy są domki kempingowe i pole namiotowe.

Do dyspozycji gości jest miejsce na ognisko, boisko do gry, sauna, grill, WC i płatne natryski, zadaszone altanki ze stołami i ławeczkami, kosze na śmieci. Nie ma problemu z poborem wody pitnej. Na terenie obiektu zlokalizowany jest bar. Wyżywienie: śniadanie, obiady, kolacje i obiadokolacje. Doskonałe warunki dla turystyki kajakowej (szlak Czarnej Hańczy), ale także świetny punkt wypadowy dla wędrówek pieszych i rowerowych. Przez Frącki biegnie Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Domki pewnie pamiętają jeszcze Gomułkę, ale przecież możemy spać we własnym namiocie. We wsi Frącki znajduje się sklep spożywczy. Najbliższy start na spływ Czarną Hańczą do stanicy Frącki znajduje się w m. Maćkowa Ruda ok. 13,4 km (Maćkowa Ruda, koordynaty: 54.052638, 23.174622). Dojazd do Maćkowej Rudy przez: m. Frącki, Gulbin, Studziany Las, Wysoki Most.

GPS: 53.97181, 23.3041

Zobacz na pełnej mapie Stanica Wodna Frącki

Dodał: Andrzej Osowski

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply