Szlak ginących zawodów w Czerna -Kudowa Zdrój

Posted by

Współrzędne GPS:
50.452601249754196, 16.240182279850053
Kraj / województwo:
Polska
Opis atrakcji:

Miejsce na zwiedzanie i wypoczynek dla całej rodziny. Warsztaty dla dzieci jak pieczenie chleba, wyrabianie garnków z gliny, czy zobaczyć jak dawniej Kowal pracował. Tutaj podczas jednej wizyty można zobaczyć chatkę z dawnym sprzętem, kuźnię, wiatrak i MINI ZOO w którym też są zebry i małpy. W domu chleba można zakupić wiejski chleb ze smalcem, który zdobył liczne nagrody.
W 2001 roku właściciel gospodarstwa, Bogusław Gorczyński wraz z ekipą śmiałków wyruszył do wsi Potok, aby zakupić wiatrak. Po trzech tygodniach ciężkiej pracy, wiatrak został rozmontowany
i w częściach został przewieziony do Kudowy Zdrój (trasa ok. 500 km), wnętrze i podbudowa są oryginalne, natomiast nowe są schody i obicie zewnętrzne. Przywiezienie wiatraka było impulsem do powstania Szlaku Ginących Zawodów.

Gospodarstwo znajduje się 200 m. od Kaplicy Czaszek w Kudowie Czermnej.
Szlak ginących zawodów - atrakcja turystyczna, gospodarstwo składające się z kilku drewnianych chat oraz przeniesionego w 2001 roku z miejscowości Potok wiatraka-koźlaka z 1902 roku znajdująca się w miejscowości Kudowa Zdrój. Otwarte codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

dodała; Kunz Beata

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply