Szumi woda, szumi las – recenzja nowego campingu

Posted by

W zaszły weekend mieliśmy okazję zagościć w fajnym miejscu nad Jeziorem Brzeźnie. Zaproszenie dostaliśmy od pozytywnych, młodych ludzi, którzy od tego roku poprowadzą tutejszą Harcerską Bazę Obozową ZHP w Zaborówcu. Wpadli oni na pomysł, by na przepięknym ogromnym terenie stworzyć też miejsce dla posiadaczy kamperów, przyczep, jak i tych lubiących biwak pod namiotem. Z tej okazji, każdy kto chciał mógł już w piątek przyjechać na darmowy pobyt weekendowy na pole biwakowe, które będzie się nazywało „Szumi woda szumi las”. Tak się złożyło, że teren obozu opanowała Grupa Biwakowa ;), a Kuba z Anią, którzy będą tym administrować mieli okazje by poznać opinie i pomysły ludzi, którzy na co dzień odwiedzają takie miejsce. Przy wieczornych ogniskach rodziły się przeróżne propozycje urządzenia tego miejsca, a po kilku obchodach terenu, udało się wszystko spisać i wybrać najbardziej optymalny wariant. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenia okazały się przydatne i ulepszą już i tak fajne miejsce.

Miejsce jest naprawdę świetne, sosnowy las i polany z dostępem do jeziora. Miejce jest tyle, że każdy znajdzie tu dla siebie odpowiednie miejsce, tym bardziej, że podrzuciliśmy pomysł, by np utworzyć strefy, dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój, jak i dla rodzin z dziećmi, którzy chcą trochę swobody dla swoich pociech. Oczywiście przed nimi jeszcze kupa roboty, bo bazę przejęli trochę zaniedbaną, bo w zeszłym roku przez pandemię nie była użytkowana. Jest trochę odkrzaczania i prac porządkowych, więc jak ktoś chce posiedzieć w fajnym miejscu bez kosztów, to może swój pobyt odpracować, bo też istnieje taka możliwość.

Z nowego miejsca będzie można już korzystać od przyszłego weekendu i to w przystępnych cenach. Tanie są też dodatkowe usługi jak możliwość wypożyczenia kajaków. W planach jest utworzenie wygodnego punktu serwisowego, dostępnego też dla podróżnych nie korzystających z campingu. Będzie też możliwość skorzystania z prysznica, nawet jak nie zostajemy na pobyt. Będzie pralnia, możliwość wymiany butli gazowych i wiele innych udogodnień. Przy wjeździe będzie też parking nocny z prądem, jak ktoś będzie chciał się tylko przenocować i zrobić serwis kampera, taka opcja będzie tańsza niż pobyt na placu campingowycm. Oczywiści na to wszystko będzie trzeba chwilę poczekać, ale podstawowe udogodnienia już są.

Chyba największą zaletą tego miejsca jest cisza i spokój. Miejsce jest położone w lesie z dla od głośnych i ruchliwych dróg. W jeziorze na wędkarzy czekają ryby, a jesienią lasy są pełne grzybów. Spędziliśmy tu naprawdę fajnie trzy dni, byliśmy odpowiednio zaopiekowani i ugoszczeni, za co bardzo dziękujemy zarówno w imieniu redakcji jak i członków naszej grupy. Wizytówka campingu pojawi się niebawem w naszej aplikacji, mapie i w serwisie. Polecamy, na pewno warto odwiedzić miejsce – Szumi woda, szumi las.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Witam. Ale dokładniejszą lokalizację proszę podać. Brzeźn i Zaborówek jest więcejniż jedna w Polsce.

Leave a Reply