Vadu

Posted by

Miejsce nad samym Morzem Czarnym niedaleko miejscowości Vadu. Zero udogodnień, aczkolwiek w niedalekiej knajpce są bardzo ładne toalety a i zapas wody można tam uzupełnić (do kanistra). Dojazd przy nieczynnej fabryce, droga z płyt, potem polna , kampery dają radę chociaż trzeba uważać już na samej plaży żeby się nie zakopać. Klimat wspaniały. Nasi sąsiedzi niemiecko- czescy mówili, że po zapasy wody jeździli do Vadu do pensjonatu Marija bodajże, gdzie także za odpłatnością można wziąć prysznic. Ps zakaz wjazdu już w miejscowości Vadu, przez nikogo nierespektowany. Polecam serdecznie, póki jeszcze można takie miejsca znaleźć.

GPS: 44.42989, 28.76737

Dodała:   Małgocha Od Różowicza

aktualizacja:

1. GPS: 44.429954, 28.769169
2. Nazwa miejsca: Plaża Corbu
3. Kraj: Rumunia
4. Rodzaj miejsca: łąka lub sama plaża
5. Okolica: Morze, wydmy, piasek
6. Rodzaj nawierzchni miejsca: trawiaste, piaszczyste, żwirowe do wyboru
7. Dojście drogą: płyty betonowe, szutrowa droga
8. Dla pojazdów: Każdy (kampery do pewnego momentu również)
9. Ilość miejsca: bardzo dużo
10. Infrastruktura: około 1 km restauracja z toaletą
11. Ognisko: obowiązują przepisy rumuńskie (na plaży można rozpalić ognisko)
12. Opał: niewiele ale jest
13. Możliwość rozbicia namiotu ; tak
14. Niedogodności i zakazy: wszędobylski piasek. Mogą, ale nie muszą też być komary i meszki – zależy od pogody. Teoretycznie jest to już rezerwat Delty Dunaju, jednak rumuńscy strażnicy nie robią zbyt wielkich problemów, można się dogadać, w najgorszym wypadku każą przestawić namiot dalej od morza – czasami wystarczy o 2-3 metry.
15. Inne zalety: morze dosyć płytkie i bardzo ciepłe, można spotkać pływające czarne delfiny, jest też jeziorko do łowienia ryb (chyba trzeba mieć pozwolenie)
16. Zasięg i internet: ok.
17. Data pobytu: wrzesień 2018.

dodał:   Michał Pepliński

Zobacz na pełnej mapie Vadu

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply