Valašské muzeum v přírodě

Posted by

Współrzędne GPS:
49.461620313000545, 18.149384672776666
Kraj / województwo:
Czechy
Opis atrakcji:

Skansen Wołoski w Rožnovie pod Radhoštěm jest częścią Narodowego Skansenu w Republice Czeskiej, ukazuje kolekcję historii kultury ludowej , zarządza zbiorami o charakterze etnograficznym oraz obiektami architektury ludowej i budownictwo techniczne położone w naturalnym krajobrazie, dokumentuje etnografię kultury ludowej regiony Wołoszczyzny, Cieszyna i Śląska oraz prowadzi księgi genealogiczne rodzin z Morawskiego Wołoszczyzny.

Skansen podzielony jest na trzy sektory. Drewniane Miasteczko, jedno z najstarszych w Europie Środkowej (założone w 1925 r.), Wieś Wołoska, największy obszar o charakterze stylowej wsi z hodowlą zwierząt oraz prezentacją sposobu gospodarowania i uprawy zboża (tzw. żywe muzeum), Mlýnská dolina, otwarta w 1982 r., z obiektami budowy technicznej i funkcjonalnym wyposażeniem technologicznym, także z ekspozycją Środki transportu na Wołoszczyźnie (w budynku zajezdni kolejowej z Ostrawicy).

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply