Vereda do Areeiro, Madera, Portugalia

Posted by

Trasa ta łączy dwa najwyższe szczyty Madery, Pico Ruivo (1861 m) i Pico Areeiro (1817 m), jej długość to około 6km- w jedną stronę. Na końcu trasy można umówić sobie transport powrotny, my jednak mieliśmy wynajęty samochód, więc musieliśmy pokonać ją w obie strony.

Startujemy przy schronisku w okolicy Pico Areeiro, na początku idziemy łagodnie wznoszącą się i opadającą ścieżką, jednak już po przejściu kilkuset m zaczynają się schody (dosłownie!). Nie wiem ile ich dokładnie jest na trasie, ale powiem wam jedno- jest ich dużo, a nawet bardzo dużo!

Po drodze towarzyszą piękne widoki na rozległe doliny, rozpadliny i wzgórza. W górę i w dół, schodami, ścieżkami i tunelami idziemy na drugą stronę zbocza, gdzie wita nas zupełnie inna sceneria i klimat jak z filmu grozy- masa uschniętych drzew osnutych mgłą. Dla mnie rewelacja!

Sama ścieżka jest wąska, często biegnie nad urwiskami, także zdecydowanie nie dla osób z lękiem wysokości.

Pół kilometra od szczytu zobaczymy schronisko, gdzie można odpocząć i nabrać sił przed drogą powrotną, ale najpierw zdobywamy ostatnie 500m schodów i już jesteśmy! Najwyższy punkt na Maderze zdobyty. Pico Ruivo jest nasze!

Spostrzeżenie na koniec: o dziwo wracało się o wiele przyjemniej, niż szło w pierwszą stronę.

Czas pobytu: wrzesień 2019

GPS: 32°44’06.0″N 16°55’44.6″W (koordynaty na parking przy starcie trasy)

32.735000, -16.929056

Nawiguj:  https://goo.gl/maps/FJskYpPiKufgLcHY6

dodała:   Julia Gawrońska

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply