Wanfried

Posted by

Współrzędne GPS:
51.18220025559237, 10.17037143294572
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Wanfried to wiejskie miasteczko w powiecie Werra-Meißner w północnej Hesji. Znane jest z historycznego centrum miasta z wieloma zachowanymi, zabytkowymi domami z muru pruskiego.

Jako miejscowość na obszarze przygranicznym Wanfried, wzmiankowana przed 813 rokiem pod nazwą „In wanen In Riden”, a także jako „Uuanenreodum”.

Wanfried otrzymało prawa miejskie 30 sierpnia 1608 roku na mocy przywileju landgrafa Moritza z Hesji-Kassel i otrzymało prawa targowe. W 1616 roku Wanfried zostało wymienione jako ważny ośrodek handlowy w „Katalogu Największych Miast Europy”.

Po przejściu przez urząd celny „Auf der Schlagd” wyładowany ze statków towar trafiał do magazynów miejskich, a następnie transportowany drogą lądową. Woźnicy przywozili towary, pochodzące głównie z miast nadmorskich, przede wszystkim do Turyngii i Bawari.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply