Wędzarnia CampGo Prima 25

Posted by

Wędził dziadek, wędził ojciec, dziadek już nie żyje, ojcu już się nie chce, a tęsknota za dobrymi wyrobami została. Przez chwilę mieliśmy pomysł kupienia ogródka działkowego, tylko po to by zrobić tam sobie wędzarnie. Wtedy kuzyn podsunął mi pomysł z wędzarką składaną – turystyczną. Czemu nie, w sumie fajnie spędzić sobie weekend gdzieś na łonie natury i przy okazji uwędzić sobie smakołyki do domu, lub do spożycia na miejscu. Dla dwóch osób nie potrzebujemy wielkiej wędzarni, bo kto to zje. Przejrzałem dostępne produkty na rynku, bo jest ich coraz więcej, ale nawet te najmniejsze wędzarnie które oglądałem, były jednak za duże by wozić je kamperem. I tu znowu z pomocą przyszedł kuzyn, który podsunął link do sklepu CampGo – https://campgo.pl.

Okazało się, że oferta choć głównie skierowana do wędkarzy jest idealna też dla biwakowiczów, a produkty są tak kompaktowe po złożeniu, że można je wozić nawet rowerem ;). Chwila rozterki, czy kupić większą, czy mniejszą, czy ze stali ocynkowanej czy nierdzewnej. W sumie na biwaku bywa różna pogoda, więc bardziej podobał nam się pomysł z nierdzewką, tym bardziej, że łatwiej utrzymać ją w czystości i ponoć w takiej trochę zdrowiej. Wybraliśmy więc model Prima 25, najmniejszy, ale za to ze stali nierdzewnej – https://campgo.pl/s,2,prima_25.html, jest sporo droższy, niż ze zwykłych materiałów, ale uznaliśmy, że ma to nam posłużyć długo, więc nie będziemy oszczędzać. Tym bardziej że producent zapewnia, że wędzarnia z tego materiału jest praktycznie niezniszczalna.

Produkt otrzymaliśmy w nieprzemakalnym pokrowcu, złożny ma wyamiary 23cm X 65cm i grubości 5 cm. Zajmuje więc naprawdę mało miejsca, a waga też nie obciązy zbytnio naszego pojazdu, bo wynosi około 4,5 kg. Pierwsze złożenie wędzarki potrwało kilka minut, ale okazuje się całkiem proste i po pierwszym razie nie powinno zająć więcej niż trzy minuty. Wszytko ogranicza się do złożenia 4 boków wędzarni i skręceniu ich 4 śrubami motylkowymi, piąta i ostatnia śruba służy do skręcenia paleniska i to tak naprawdę wszystko. zakładamy tylko pręty do utrzmania tacki na tłuszcz i do wieszania wędzonek. W zestawie mamy też 4 szt. zwykłych haków, które można uzupełnić oddzielnie o dodatkowe, dedykowane do określonych produktów. Do tego otrzymujemy oczywiście instrukcję montażu, w której znajdziemy też porady praktyczne użytkowania, oraz nawet kilka przepisów na pierwsze wędzonki.

Teraz pozostaje nam tylko pojechać na pierwszy biwak wędzarniczy i mam nadzieję, że nasze pierwsze wędzonki będą zjadliwe, a z czasem wędzenie opanujemy do perfekcji i już nie będziemy skazani na plastikowe wędliny ze sklepu. Mam nadzieję, że do wędzenia na biwakach zainspirujemy również Was i zaczniecie przy piwku wędzić pyszności do swoich spiżarni i lodówek 🙂

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz zamieścić swój pomysł, lub ciekawe rozwiązanie, test sprzętu biwakowego, lub modyfikację swojego domku na kółkach ? Przeczytaj opis grupy, szczególnie dział warsztat

https://grupabiwakowa.pl/opis-grupy-biwakowej i zamieść swoją prezentację na grupie Biwakowej

– https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/, przeniesiemy ją na stronę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply