West Court of Heraion of Perachora

Posted by

 1. 38.02894, 22.85377
 2. West Court of Heraion of Perachora
 3. Grecja
 4. parking, koniec drogi asfaltowej na skalnym półwyspie
 5. cypel z latarnią nad malutką, kamienistą plażą, na skałach, koło drzew
 6. asfalt
 7. dojazd asfaltem
 8. dla wszystkich pojazdów
 9. dla kilku pojazdów
 10. Brak infrastruktury, obok parkingu znajduje się jedyny parterowy budynek, koło drewnianego punktu widokowego. Na jego tylnej budyneczku, na wys. 30 cm. wystaje kran z wodą, do którego można się podłączyć i tankować wodę
 11. jeden raz, wieczorem pojawił się samochód policji i poproszono nas o niepalenie ognia ani grilla, bo jest straszna susza.
 12. opału mało i w skałach
 13. nie bardzo jest gdzie rozbić namiot
  14.brak
 14. Poniżej cypla, po drodze na mini plażę, dwie świątynie Hery, tuż pod jedną z nich można kąpać się w przezroczystej i głębokiej wodzie; można opalać się na skałach i łowić ryby czy skakać bezpiecznie do wody.
 15. internet 3G lub LTE
 16. byłem w wakacje 2014, 2016 i 2018

Pieć lat temu było całkiem dziko. Obecnie, za unijne pieniądze, powstała dróżka do morza i zaopiekowano się ruinami, stoa i cysterną. Po drodze na ten parking mija się jezioro, gdzie można ew. rozbić namiot. Miejsce dobre i ciche -17 km. od znanego kurortu współczesnych Ateńczyków (Loutraki) i 37 km. od Akrokoryntu.

Nawiguj: https://goo.gl/maps/9RF1G9Qvx32N478j8

Dodał: Radosław Kulczak

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowaWszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply