Winnica Zamku Proschwitz

Posted by

Współrzędne GPS:
51.176383, 13.475774
Kraj / województwo:
Niemcy / Saksonia
Opis atrakcji:
Weinberghaus Schloss Proschwitz położona jest w niewielkiej wiosce Proschwitz, na wzgórzu tuż nad Miśnią. Z winnicy rozciąga się spektakularny widok na Miśnię oraz dolinę Łaby w kierunku Drezna. Przy samej winnicy działa niewielki lokal, w którym możemy degustować i zakupić tutejsze wina. W ładną pogodę możemy delektować się winem w letnim ogródku z którego rozciąga się piękna panorama. Działa tu też niewielka kuchnia oferująca przekąski, a latem zespół kuchenny może zorganizować dla gości grilla. Po sezonie turystycznym tutejsze wina można zakupić w sąsiednim zamku. Przy winnicy znajduje się nieoficjalny parking dla kamperów, które jest już na naszej mapie.

Pod koniec sierpnia nadchodzi czas zbioru winogron. Pierwsze powstają wina musujące, z owoców zbieranych około 2 tygodnie przed faktycznym rozpoczęciem zbiorów. Następnie pojawiają się odmiany wcześnie dojrzewające, takie jak Goldriesling i Frühburgunder. Dalsze zbiory mogą zająć do ośmiu lub więcej tygodni. Butelkę najtańszego wina możemy tu zakupić za 10 € najdroższe kosztuje około 40 €. Winnica produkuje zarówno wina białe jak i czerwone. Dodatkowo wytwarza się tu też destylaty i likiery. Z winnica może być też punktem wypadowym do Miśni, pieszo mamy tylko do pokonania jakieś 1,5 km do starego miasta.

Zobacz na pełnej mapie Winnica Zamku Proschwitz

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply