Za Mostem

Posted by
No votes yet.
Please wait...

Pole namiotowe „Za Mostem” Małe Swornegacie w woj. pomorskim. Właściwie to już Camping bo jest tu zarówno toaleta, prysznic oraz możliwość podłączenia do prądu. Z drugiej strony budyneczku sanitarnego zlewy kuchenne oraz kran do napełniania zbiorników z wodą zdatną do picia. Cały teren jest zalesiony i dość pochyły. Można jednak znaleźć tu kawałek równej powierzchni pod namiot. Potrzebne będą natomiast kliny poziomujące do Campera. Nad jeziorem miła plaża z piaszczystym dnem. Obok zejścia do wody teren jest równy i znajduje się tam dość duża wiata na planie okręgu z możliwością palenia ognia pośrodku. Są też co najmniej dwie małe wiaty w głębi pola. Przebiega tędy szlak kajakowy rzeki Brdy więc częstymi gośćmi są ekipy kajakowe.


Dojazd:
Małe Swornegacie znajdują się na północ od Chojnic i na zachód od Parku Narodowego Bory Tucholskie. Jadąc do pola przejeżdżamy przez wieś w kierunku zachodnim. Mijamy most na Brdzie (uwaga most czasowo otwierany jest dla żeglarzy) i po około 400m docieramy do pola po lewej stronie. Łatwo trafić bo przy drodze jest baner. Współrzędne doprowadzą do samego pola.


Pole jest czynne prawdopodobnie tylko w sezonie, ale nie wiem dokładnie od kiedy do kiedy.
Da się tutaj dojechać praktycznie każdym autem nawet z dużą przyczepą.

GPS:

  • 53.8175, 17.48778

Dodał:

Tomasz Jaworowski

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply