Zamek Moszna w Mosznej

Posted by

Zamek Moszna w Mosznej.

Przepiękny zamek położony w niewielkiej wsi na szlaku komunikacyjnym łączącym Prudnik z Krapkowicami. Budowla powstała w połowie wieku XVIII jako pałac barokowy, przebudowany po pożarze w roku 1896 przez Franza Huberta. . Zamek, zgodnie z fantazją Franza, ma 365 pomieszczeń i 99 wież.
Zdewastowany w czasie II wojny światowej został w większości odrestaurowany, chociaż wciąż jeszcze trwają prace renowacyjne. Obecnie w zamku mieści się hotel, restauracja, oranżeria oraz sala koncertowo – wystawowa. Zamek jest udostępniony do zwiedzania z przewodnikiem.

GPS

  • 50.44157, 17.76849

Nawiguj – https://goo.gl/maps/tfGXJXSDVbH2

dodał:   Marcin Wojcik

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy – https://grupabiwakowa.pl/opis-grupy-biwakowej/ i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply