Zamek Sagunto

Posted by

Współrzędne GPS:
39.6762739956175, -0.28090317314295
Kraj / województwo:
Hiszpania
Opis atrakcji:

Na zamku można podziwiać pozostałości struktur zbudowanych przez jego różnych mieszkańców: Rzymian, Wizygotów, Arabów i Chrześcijan.

Zamek w Sagunto rozciąga się na długości prawie kilometra. Był świadkiem upływu czasu i różnych cywilizacji, które go zamieszkiwały: Rzymian, Wizygotów, Arabów i Chrześcijan. W 1931 roku został uznany za zabytek narodowy ze względu na swe historyczne znaczenie. Twierdza jest podzielona na siedem placów. Spośród nich na uwagę zasługuje plac apelowy Plaza de Santa María Magdalena, stanowiący najstarszy element zamku. Można na nim podziwiać pozostałości rzymskiego forum, kolumny i ich trzony oraz wykuty w skale zbiornik wody. Na placu Plaza de la Conejera można zobaczyć pozostałości po muzułmańskiej okupacji. W północnym rogu placu można zaobserwować bardzo stary zbiornik wody o dziewięciu filarach.
Zwiedzanie za darmo.

AgaS

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply