Adršpašské skály

Posted by

Adrszpaskie Skalne Miasto, to jedno z najpopularniejszych skalnych miast w Czechach. Jest częścią Gór Stołowych (czes. Broumovska vrchovina). Wejście do Skalnego Miasta znajduje się w miejscowości Adršpach, gdzie na zwiedzających czeka też darmowy duży parking, płacimy tylko za wstęp. Skalne wychodnie i masywne bloki powstały tu na skutek wietrzenia. Znajdziemy tu też dwa górskie jeziorka, po dolnym możemy popływać wypożyczoną łódką, przez górne jeziorko turyści przepływają kilkunastoosobowymi łodziami. Jeziorka jak i dwa niewielkie wodospady tworzy przepływająca tutaj rzeczka Metuje. Przez Skalne Miasto przebiega kilka znakowanych szlaków i ścieżek, ułatwiających zwiedzanie tego niesamowitego miejsca, a pokonywanie skalnych przeszkód ułatwiają schodki, drabinki i poręcze. Wytyczono tu też dużo tras wspinaczkowych, z których można korzystać po uzyskaniu specjalnego zezwolenia. Większość skał ma tu swoje nazwy, a cały obszar objęty jest ochroną rezerwatową. Występuje tu wiele cennych gatunków fauny i flory, w sumie zidentyfikowano tu 238 pierwotnych gatunków roślin. W sezonie wakacyjnym i w weekendy należy liczyć się z tłumami turystów, gdyż miejsce jest to bardzo znane i popularne.

GPS:

  • 50.61488, 16.12282

Nawiguj: https://goo.gl/maps/kjFBYNu6xiy

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply