Cheile Sighiștel

Posted by

Wąwóz Sighiștel położony jest w rumuńskich Górach Bihor Zaczyna się tuż za wioską Sighiștel, gdzie urządzono dosyć duże pole biwakowe. Jest to dzikie i niesamowite miejsce, nie znajdziemy tu pomostów, kładek czy drabinek ułatwiających eksplorację, jeżeli chcemy go zobaczyć musimy się przygotować na długą wędrówkę potokiem. Wąwóz Sighiștel ma przeszło 9 km długości i na tym odcinku doliczono się aż przeszło dwustu jaskiń! Jednak nie są to obiekty udostępnione do zwiedzania, do niektórych można zajrzeć, ale te najbardziej cenne są zamknięte, a spora ich część jest niedostępna bez odpowiedniego sprzętu. Do najsłynniejszych jaskiń tu należą: Jaskinia Corbasca z Kryształowym Jeziorem, Jaskinia Coliboaia, oraz Jaskinia Magura pełna labiryntów i imponujących galerii. Mimo to wycieczka wąwozem robi niesamowite wrażenie, musimy się liczyć z marszem po wodzie, z pokonywaniem zwalonych drzew, ale za to co chwile mamy mniejsze i większe wodospady, oraz liczne kaskady. Im dalej odsuwamy się od wioski, tym bardziej wąwóz staje się węższy, a ściany coraz bardziej wysokie, aż w końcu nasza wycieczka kończy się przy 7 metrowym wodospadzie, tu musimy zawrócić, gdyż pokonanie tej przeszkody wymaga sprzętu wspinaczkowego.

GPS:

  • 46.52624, 22.55721

Nawiguj: https://goo.gl/maps/94tuFWExr7z

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply