Fontanna Multimedialna we Wrocławiu

Posted by

Fontanna Multimedialna we Wrocławiu, to jedna z najnowszych i najnowocześniejszych atrakcji turystycznych miasta. Zaprojektowana przez Pracownię Projektową Archad – Artur Moryson została uruchomiona w 2009 roku. Jest największą fontanną w Polsce i jedną z największych w Europie, jej powierzchnia wynosi 1 ha, a efekty wizualne to zasługa 300 dysz wodnych, 800 punktów świetlnych i 3 dysz ogniowych. Dysze wodne wytwarzają różne efekty – gejzery, mgielne, punktowe, palmowe, dynamiczne i pieniące, niektóre wytryskują wodę na wysokość 40 metrów. Efekty wodne możemy podziwiać od początku maja do końca października, a świetlne po zmierzchu w godzinach 18-21:40. Towarzyszy im muzyka klasyczna ,współczesna, pop oraz ambient. Koszt budowy fontanny wyniósł 12 mln zł.

GPS: 51.10871, 17.07895

Nawiguj: https://goo.gl/maps/NZvZ6R6asBEVAc5LA

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply