XI Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu

Posted by

W miniony weekend na wrocławskim stadionie odbyły się XI Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu. Do tej pory targi odbywały się w Hali Stulecia, lecz w zeszłym roku zabrakło miejsca dla wszystkich wystawców i dlatego postanowiono przenieść targi na stadion, który ma większe możliwości wystawowe. Tegoroczne targi rozpoczął briefing prasowy, gdzie media mogły dowiedzieć się jakie atrakcje przygotowali wystawcy, oraz jakie są plany województwa dolnośląskiego na bieżący rok.

Na pytania dziennikarzy odpowiadali: Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Michał Bobowiec – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Marek Dymkowski – Prezes Stowarzyszenia Winnic Dolnośląskich i właściciel Winnicy Niemczańskiej, Karol Sadłowski – Wiceprezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Browarów rzemieślniczych, Rajmund Papiernik – Dyrektor Biura Zarządu Dolnośląskiej Organizacji Turystyki i Przemysław Bandura – Prezes Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego.

W tym roku województwo dolnośląskie będzie stawiało duży nacisk na promocję Dolnośląskiego Szlaku Piwa i Wina. Nasza redakcja zaproponowała, by na szlaku i przy obiektach przewidzieć miejsca postojowe i serwisowe dla kamperów, gdyż ta dziedzina turystyki szybko się rozwija w naszym kraju. Nasza propozycja spotkała się z zainteresowaniem i uznaniem i mamy nadzieję, że wrócimy do tych rozmów już na bardziej spokojniejszym gruncie niż targi.

Po briefingu prasowym nastąpiło już oficjalne otwarcie targów, oraz wręczenie nagród Kryształowe Orły MTT Wrocław 2019. Uhonorowano nimi osoby których wyjątkowości działań przyczyniła się do rozwoju sektora turystyki

W konkursie Białe Orły zwyciężyły takie produkty jak:
w kategorii Produkt Regionalny – miód akacjowy z Lubiąża,
w kategorii Atrakcja Turystyczna – produkt Wieże widokowe Pogranicza czesko-polskiego,
w kategorii Wydarzenie Cykliczne – wyścig rowerowy Dukla Wolf Race.

W tym roku na targach prezentowała się rekordowa ilość wystawców, którzy swoje stoiska przygotowali na dwóch poziomach stadionu. Przez trzy dni targów odbywały się spotkania z podróżnikami. Promowana była też międzynarodowa kuchnia i kultura.

Tegoroczne targi były też rekordowe pod względem frekwencji odwiedzających. Już w piątek rano, przed wejściem na Stadion Wrocław ustawiła się wielka kolejka. Na uczestników przez trzy dni targowe czekały liczne konkursy z ciekawymi nagrodami. Na wielu stoiskach można było porubować wyrobów regionalnych oraz degustować rodzime trunki. Największe stoiska w tym roku mieli Czesi i oczywiście Województwo Dolnośląskie.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply