Koło zamku Nynas i rezerwatu Stendorren

Posted by ania
No votes yet.
Please wait...

1. GPS: 58.818581,17.379471

2. Nazwa miejsca: Koło zamku Nynas i rezerwatu Stendorren

3. Kraj: Szwecja

4. Rodzaj miejsca: miejsce dzikie

5. Okolica: na łące, a właściwie na pagórku

6. Rodzaj nawierzchni miejsca: trawiasta

7. Dojazd drogą: szutrową i po trawie

8. Dla pojazdów: terenowe, SUVy, a przy dobrej pogodzie osobowe też może dadzą radę

9. Ilość miejsca: w zasadzie to nieograniczona ilość miejsca, ale na suchej górce zmieści się kilka pojazdów

10. Infrastruktura: brak

11. Ognisko: nie było śladów, raczej nie

12. Opał: nie sprawdzałem

13. Możliwość rozbicia namiotu: tak

14. Niedogodności i zakazy: jeżeli jedzie się przez niewykoszony fragment to trzeba uważać na duże kamienie w trawie, najlepiej wysłać przodem pilota. Miejsca jest dużo, ale z uwagi na zawilgocenie niżej położonych łąk lepiej wybrać pagórek z tabliczką informacyjną

15. Inne zalety: spokojne miejsce na jedną lub kilka nocy, w pobliżu są stare wapienniki, o czym informują tabliczki informacyjne (tylko po szwedzku).

16. Zasięg i internet: Internet w sieci

17. Data pobytu: sierpień 2019 r.

Inne walory i przydatne informacje o miejscu: Niedaleko jest zamek Nynas, ale z oprowadzaniem w języku innym niż szwedzki jest kłopot – można zaglądnąć i zobaczyć zamek z zewnątrz, przespacerować się po ogródku i zaglądnąć do informacji/sklepiku. Nieco dalej jest piękny rezerwat Stendorren – niewielkie wysepki, z których kilka połączonych jest wiszącymi kładkami dla pieszych. Warto odwiedzić to miejsce.

Nawiguj: https://goo.gl/maps/Ec6se7Ka7nn7VDRB6

Dodał: Andrzej Zygmunt

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa  Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply