Kościół św. Anny i św. Ducha w Kazimierzu Dolnym

Posted by

Trzecią świątynią w Kazimierzu Dolnym, którą warto zobaczyć jest kościół św. Anny i św. Ducha, położony tuż za rynkiem przy ulicy Lubelskiej. Budowa kościoła rozpoczęła się w 1649 roku w miejscu wcześniejszej kaplicy św. Ducha, lecz przerwał ją „Potop Szwedzki” i świątynia została ukończona dopiero w 1671 roku.

Jest to świątynia wzniesiona w stylu renesansu lubelskiego i składa się z nawy, prezbiterium i zakrystii. Wewnątrz zachowało się drewniane wyposażenie z XVII wieku. Do kościoła przylega budynek dawnego szpitala, o którego istnieniu wspominają zapiski z 1530 roku. Obecnie mieści się tu Dom Kultury i biblioteka.

GPS: 51.32117, 21.94904

Nawiguj: https://goo.gl/maps/ReHAuh8byuTQ37sN9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply