Miejsce biwakowe – Bułgaria – Bolata Bay

Posted by

Fantastyczne bezpłatne miejsce w którym staliśmy kilka dni w czasie urlopu w 2017r.
Plaża oddalona od najbliższej miejscowości Balgarevo o jakieś 6 km.

Kiedyś podobno na plaży był bar widać pozostałości, zeszłego lata jednak była tylko stara przyczepa w której można było kupić piwo w każdej posiadanej walucie. W ciągu dnia na plażę przyjeżdżał samochód z lodami.
Miejsce stworzone do biwakowania. Nie tylko my staliśmy tam kamperami. Sporo ludzi spało na plaży w namiotach, przyczepach i kamperach. Wjechaliśmy kamperami na falochron, najdalej jak się dało. Dzieci były zachwycone, od rana do wieczora siedziały w wodzie. Do zatoki, dość blisko ludzi podpłynęły kilka razy delfiny.

Zatoka dość płytka z ciepłą wodą.
Dobre miejsce dla lubiących wędkowanie.

Miejsce z ciekawą historią – opis zapożyczony z internetu na potrzeby prywatnego przewodnika który zawsze robię planując trasę wakacyjną.
Miejscowi nazywają to miejsce Zatoka ptaków. Do połowy lat 90-tych był to obiekt tajny i chroniony, w tym miejscu wchodziły do wody kable telekomunikacyjne tzw. czerwonych telefonów łączących Sofię z Moskwą. Do dziś widzimy pozostałości wojskowych obiektów, a na szczycie skały osłaniającej prawą stronę zatoczki widać wciąż pracujący radar. Piaszczysta plaża i łagodne dno morza to istny raj dla każdego. Plaża nie należy do popularnych więc mało tu zagranicznych turystów. Największy ruch można tu odnotować w Weekendy kiedy mieszkańcy okolicznych miejscowości przybywają w tą istną oazę nietkniętej natury.

W miejscowości Balgarevo jest sklep spożywczo przemysłowy – niestety nie można płacić kartą. W pobliżu sklepu jest bankomat i jakaś restauracja.

GPS

  • 43.38288, 28.47016

Nawiguj – https://goo.gl/maps/NMmCFTuwn6n

dodała:   Tamara Mazur-Gibala

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply