Miejsce biwakowe Eforie „Extrem South” Beach – Rumunia

Posted by malgosia
No votes yet.
Please wait...

Miejsce biwakowe na jedną dwie noce (miejscówka za free) – Rumunia – Eforie „Extrem South” Beach – 44.021202, 28.659813

Niewielka plaża na południowym krańcu Eforie. Trafiliśmy tam w zeszłym roku przypadkiem, gdy późnym wieczorem po ciemku szukaliśmy jakiegoś sensownego miejsca na nocleg.
Jadąc od strony Konstancy, z głównej drogi E 87 skręciliśmy w Strada Ioan Vodă cel Cumplit, na końcu ulicy skręciliśmy w prawo w Strada Munteniei, którą dojechaliśmy do końca aż do samej plaży. W pewnym momencie skończył się asfalt, droga stała się wyboista ale wciąż łatwa do pokonania dla kampera.
Dojechaliśmy do miejsca z którego w ciemności wydawało nam się, że już dalej nie damy rady zjechać. Rano okazało się że mogliśmy zjechać jeszcze poziom niże ale wtedy stanęlibyśmy na samej plaży.
Staliśmy tam jedną noc i cały dzień. Nie było to nasze miejsce docelowe na dłuższy postój.
Miejsce wygodne, blisko plaży z dala od komercyjnego zgiełku.
Plaża nie duża, z barem bez płatnych leżaków – tak przynajmniej było w sierpniu 2017 r.
Brak koszy na śmieci powoduje, że lokalni mieszkańcy i użytkownicy plaży zostawiają worki ze śmieciami przy parkingu dla samochodów. W nocy to miejsce staje się atrakcyjne dla zwierząt. Gdy biwakowaliśmy wieczorem odwiedziły nas koty, a nawet kilka dzikich zwierząt (chyba lisy albo jenoty).

GPS

  • 44.0212, 28.65981

Nawiguj – https://goo.gl/maps/E9o5n66NwJ22

dodał:   Tamara Mazur-Gibala

 

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

One comment

  1. Teraz tu jest jakiś mały port. Sporo łódek i bardzo mało miejsca do parkowania. Praktycznie zostaje jeden „taras” na jedno auto. Miejscowi zostawiają auta u góry na szutrze. Sporo zużytych mokrych chusteczek się wala, część brązowych…

Leave a Reply