Miejsce biwakowe Eforie „Extrem South” Beach – Rumunia

Posted by

Miejsce biwakowe na jedną dwie noce (miejscówka za free) – Rumunia – Eforie „Extrem South” Beach – 44.021202, 28.659813

Niewielka plaża na południowym krańcu Eforie. Trafiliśmy tam w zeszłym roku przypadkiem, gdy późnym wieczorem po ciemku szukaliśmy jakiegoś sensownego miejsca na nocleg.
Jadąc od strony Konstancy, z głównej drogi E 87 skręciliśmy w Strada Ioan Vodă cel Cumplit, na końcu ulicy skręciliśmy w prawo w Strada Munteniei, którą dojechaliśmy do końca aż do samej plaży. W pewnym momencie skończył się asfalt, droga stała się wyboista ale wciąż łatwa do pokonania dla kampera.
Dojechaliśmy do miejsca z którego w ciemności wydawało nam się, że już dalej nie damy rady zjechać. Rano okazało się że mogliśmy zjechać jeszcze poziom niże ale wtedy stanęlibyśmy na samej plaży.
Staliśmy tam jedną noc i cały dzień. Nie było to nasze miejsce docelowe na dłuższy postój.
Miejsce wygodne, blisko plaży z dala od komercyjnego zgiełku.
Plaża nie duża, z barem bez płatnych leżaków – tak przynajmniej było w sierpniu 2017 r.
Brak koszy na śmieci powoduje, że lokalni mieszkańcy i użytkownicy plaży zostawiają worki ze śmieciami przy parkingu dla samochodów. W nocy to miejsce staje się atrakcyjne dla zwierząt. Gdy biwakowaliśmy wieczorem odwiedziły nas koty, a nawet kilka dzikich zwierząt (chyba lisy albo jenoty).

GPS 44.0212, 28.65981

dodał:   Tamara Mazur-Gibala

Zobacz na pełnej mapie Djuni

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Teraz tu jest jakiś mały port. Sporo łódek i bardzo mało miejsca do parkowania. Praktycznie zostaje jeden „taras” na jedno auto. Miejscowi zostawiają auta u góry na szutrze. Sporo zużytych mokrych chusteczek się wala, część brązowych…

Leave a Reply