Minimalistyczny grill biwakowy

Posted by

Czasami w naszych autach liczy się każdy skrawek miejsca, a tym bardziej jak nasz kamper to zwykła osobówka w której śpimy. Wtedy zastanawiamy się co zabrać ze sobą, a z czego zrezygnować, bo każdy dodatkowy sprzęt biwakowy to kolejna zajęta przestrzeń w naszym bagażniku. Takim zajmującym sporo miejsca sprzętem jest grill, bo biwak bez ogniska lub grilla to już nie to samo. By upiec kiełbaskę nie potrzebujemy tak naprawdę nic ze sobą zabierać, wystarczy ognisko i wystrugany patyk na kiełbasę, ale jeśli chcemy zjeść już coś bardziej wyszukanego jak karkówka czy inną potrawę, która wymaga rusztu to już musimy się troszkę przygotować. Jednak by przyrządzić coś na ruszcie nie musimy targać całego grilla i worka węgla. Wystarczy nam zwykły ruszt z najtańszego grilla, który możemy mieć zawsze w aucie i nie zajmuje nam praktycznie wcale miejsca. Oczywiście na rynku znajdziemy kratki z nóżkami, które można wstawić w ognisko, ale odrobina wyobraźni i wystarczy nam sam ruszt. Możemy go podeprzeć na znalezionych w okolicy kamieniach lub grubych polanach drewna. Ja taki improwizowany grill robię przy ognisku, wtedy ognisko może sobie cały czas płonąć, a do naszego paleniska pod rusztem, patykiem przesuwamy rozżarzone kawałki drewna i tym samym regulujemy moc naszego grilla. Proste, tanie i praktyczne.

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz zamieścić swój pomysł, lub ciekawe rozwiązanie, test sprzętu biwakowego, lub modyfikację swojego domku na kółkach ? Przeczytaj opis grupy, szczególnie dział warsztat

https://grupabiwakowa.pl/opis-grupy-biwakowej i zamieść swoją prezentację na grupie Biwakowej

https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/, przeniesiemy ją na stronę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply