Mont Saint-Michel de Brasparts

Posted by

Mont Saint-Michel de Brasparts to góra jak na nasze wyobrażenia niezbyt imponująca. Wznosi się na wysokość 381 m n.p.m, jednak ponieważ znacznie wyrasta ponad otaczające ją wrzosowiska, widok stąd jest naprawdę imponujący. Niegdyś było to jedno z świętych wzgórz druidów, celtyckie miejsce kultu słońca noszące nazwę Menez Kronan. Od XVII wieku na szczycie stoi pięknie wpisująca się w krajobraz kamienna kapliczka św Michała Archanioła. Betonowy postument obok, to pozostałość po niemieckim radarze z czasów II wojny światowej.

Otaczające wzgórze tereny należą do regionalnego parku przyrody Armorica, więc możemy cieszyć oczy niezmienionym krajobrazem – torfowiska, wrzosy, skałki, stada owiec. Jeśli mamy ochotę na spacer – biegną tędy piesze szlaki.

Samochodem możemy podjechać na parking poniżej szczytu (świetne miejsce na nocleg) – a stąd albo łagodniejszą ścieżką, albo schodkami podejść do kaplicy.

GPS: 48.350222, -3.945473

Nawiguj: https://goo.gl/maps/UheoDx6zurTxU3QJ8

Dodała: Anna Bańczyk

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply