Morské Oko

Posted by

W górach Wyhorlat znajduje się ukryty skarb, o tej samej nazwie co nasze najsłynniejsze Polskie jezioro – Morské Oko. Jest to trzecie największe naturalne jezioro na Słowacji, położone na wysokości 618 m n.p.m. Smutna wiadomość dla wędkarzy – jest ono objęte całkowitą ochroną – nie można w nim łowić ryb. A jest ich tam zatrzęsienie, co widać na zdjęciach zamieszczonych poniżej. Samo jezioro jest bardzo ciekawą atrakcją dla rowerzystów, gdyż można podjechać fantastycznym asfaltowym podjazdem aż do Schroniska Chata Morské Oko, znajdującego się przy północym brzegu jeziorka – końcówka drogi jest żwirowa, ale nie ma dramatu. W schronisku można oczywiście napić się słowackiego piwa lub zjeść jedno z raczej klasycznych dań barowych. Turyści zmotoryzowani muszą zostawić swoje pojazdy na parkingu znajdującym się około kilometr od jeziora. Nad jeziorem znajdziemy kilka plaż, wychodni oraz ławek na których można chwilę odpocząć. W pobliżu jeziora znajduje się również Kaštielik Morské oko, w którym w czasie sezonu turystycznego można spędzić noc. Ruch turystyczny średni, wciągu tygodnia mały. Góry Wyhorlat są częściowo objęte poligonem wojskowym, więc niech was nie zdziwi duża obecność żołnierzy we wsi Remetske Hamre, przez którą prowadzi droga na Morské Oko. Ze wsi w stronę jeziora prowadzi również ciekawa ścieżka dydaktyczna.

GPS: 48.91429, 22.19868

Dodał: Arek Cebula

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply