Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Posted by

Mało znane acz bardzo fajne muzeum przy słynnej Szkole Orląt w Dęblinie. Spora ekspozycja plenerowa – myślę, że większa niż w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Do tego część w budynkach też niezgorsza. Z rodziną spędziliśmy tam chyba ze 4 godziny i nadal czujemy, że jeszcze zostało trochę do zobaczenia. Przez te 4 godziny w środku lata spotkaliśmy tam zaledwie kilka osób. Pustki zupełne. Do niektórych samolotów można wejść. Obsługa była sympatyczne i pomocna. 


Jedyny zgrzyt miał miejsce przy wjeździe pod Muzeum. Pilnujący wjazdu na lotnisko cywilny ochroniarz poczuł się niezwykle urażony, że pytam się go o muzeum. Opryskliwie poinformował mnie, że wystarczy się obrócić. Faktycznie… gdybym zrobił kółko po parkingu, zamiast podjechać do jedynego człowieka w okolicy, to bym pewnie zobaczył. W każdym razie, wjeżdżając ulicą prowadzącą od głównej trasy należy na parkingu zawrócić i już widzimy zasłonięte wcześniej muzeum. Po co denerwować ludzi… Kolejną zniewagą była próba zostawienia samochodu na wielkim parkingu… wiecie, pod samym muzeum jest niewielka tabliczka z napisem „parking dla gości muzeum”. Stawanie w innym miejscu jest naganne. Nawet jeśli nie ma tam ćwierci samochodu. Porządek musi być.


W Dęblinie można jeszcze obejrzeć forty dawnej „Twierdzy Dęblin”, zabytkowy dworzec czy kościół dla którego inspiracją był kształt silnika lotniczego. Niedaleko jest do Puław (pałac Czartoryskich i piękny park), Maciejowic (bitwa i Muzeum Kościuszki) czy Gołębia (renesans lubelski, muzeum rowerów) czy Kazimierza. No i sama Wisła jest w tej okolicy piękna. Choć najpiękniejszy odcinek zaczyna się według mnie kilka kilometrów za Dęblinem.

GPS:

  • 51.55913, 21.86318

Nawiguj: https://goo.gl/maps/46PuUJBSe2m

Dodał:

Robert Dejtrowski

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply