Mykeny

Posted by

W Grecji na półwyspie Peloponeskim znajdziemy ruiny najstarszego starożytnego miasta o nazwie Mykeny. Mitycznym założycielem miasta, które powstało na 278 metrowym wzgórzu był sam Perseusz. Największy okres rozkwitu miasta przypada na lata 1600-1100 roku p.n.e. i było wtedy jedynym ważniejszych ośrodków kultury mykeńskiej. Kres miastu przyniósł ogromny pożar, który wybuchł tutaj 1100 roku p.n.e. Kiedy w latach 1874–1876 rozpoczęto tu pierwsze wykopaliska archeologiczne, nikt się nie spodziewał, że ziemia kryje tu takie skarby. Ruiny były praktycznie na wierzchu i były łatwo dostępne, więc nie spodziewano się tu jakiś cudów. Zaskoczenie było jednak wielkie, gdy odkryto w grobowcach skarby mykeńskich władców. Były to złote klejnoty i maski, kopię legendarnej maski Agamemnona znajdziemy w tutejszym muzeum. Niestety spora część znalezisk zaginęła w czasie II wojny światowej. Najbardziej ciekawe obiekty kompleksu ruin to: Brama Lwic, ruiny Akropolu, pozostałości Pałacu Królewskiego, oraz grobowce szybowe. Po drugiej stronie drogi na osobnym ogrodzonym terenie znajdziemy potężny Skarbiec Atreusza, wchodzimy tu za okazaniem biletu z głównego miasta. W 1999 roku Mykeny zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

GPS:

  • 37.73093, 22.75615

Nawiguj: https://goo.gl/maps/kS1TVH6GCvz

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply