Okolice Pen Hir

Posted by

Pen Hir to przylądek na półwyspie Crozon, na północno-zachodnim krańcu Francji. Cały półwysep jest warty objechania, skaliste wybrzeże, wrzosy, woda o głęboko niebieskim kolorze, piaszczyste plaże między skałami, bunkry – widoki są tu naprawdę bajkowe i chyba obojętne w którym miejscu się zatrzymamy, możemy znaleźć coś ciekawego.

Ze swojej strony polecam miejsce gdzie my zrobiliśmy sobie przerwę, czyli przylądek Pen Hir. Możemy zrobić sobie tu około godzinny spacer pomiędzy wrzosami i skałami, fotografując, podziwiając monumentalny pomnik w kształcie krzyża i wspinaczy na skałach. Oczywiście jeśli mamy czas – możemy ścieżką ruszyć dalej i spędzić na wędrówce cały dzień.

Kierując się do Pen Hir polecam też przystanąć przy menhirach Lagatjar – zobaczymy tu 87 menhirów, z których największy ma ok. 3 metrów wysokości. Warto rzucić okiem, lub nawet idąc śladem niektórych turystów próbować zaczerpnąć z kamieni nieco energii.

Warto też podejść bliżej morza – i zerknąć na ruiny posiadłości francuskiego poety Saint-Pol-Roux. Niewiele z niej zostało, ale ruina na tle morza wygląda dość malowniczo. Dla nas sporą atrakcją, nie tylko w tym miejscu, były też chowające się po nadmorskich krzakach urocze króliki 😉

GPS: 48.258421, -4.621289 (parking, dostępny tylko w trakcie dnia)

Nawiguj: https://goo.gl/maps/tt8Wkai7NDkRy2M59

Dodała: Anna Bańczyk

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply