Pomnik Diany we Wrocławiu

Posted by

Pomnik bogini Diany znajdziemy we wrocławskim Parku Szczytnickim, a dokładnie na skwerze Zbyszka Cybulskiego. Nie jest to jednak oryginalne dzieło Ernsta Segera, tylko rekonstrukcja Ryszarda Zaryckiego, która została tu ustawiona 10 września 2015 r. Oryginał powstał w 1898 roku i zdobił park u zbiegu ulic Mickiewicza i Wróblewskiego. Była to bogini z włócznią i psami myśliwskimi podczas polowania, ustawiona na cokole. W 1945 roku pomnik zniknął i do dziś nie są znane okoliczności jego zaginięcia. Dopiero po 70 latach powstała rekonstrukcja tego dzieła dzięki inicjatywie i wsparciu finansowym Towarzystwa Miłośników Wrocławia, Polskiego Związku Łowieckiego, miasto Wrocław i Wrocławian.

GPS: 51.10796, 17.07243

Nawiguj: https://goo.gl/maps/S4jRArA8VYgLB469A

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply