Ponta da Piedade

Posted by

Ponta da Piedade, rejon Algarve, Portugalia

GPS 37.079786, -8.668512

Jeden z piękniejszych punktów w Portugalii, dokładnie w regionie Algarve w południowej części kraju. Ponta da Piedade znajduje się blisko miasteczka Lagos. Obowiązkowy punkt dla wszystkich fanów klifów.

Ocean rzeźbi tam w piaskowcu piękne groty, łuki skalne, zatoczki i przesmyki. Jest tam wiele punktów widokowych, na które można się samemu wdrapać, choć w niektórych miejscach jest trochę niebezpiecznie i trzeba uważać, bo może zakręcić się w głowie. Widoki i kolory pustynne robią ogromne wrażenie.

Można też zejść po schodach w dół klifu, pomiędzy skałkami i znaleźć się bardzo blisko wody, a nieraz także zostać ochlapanym przez morskie fale rozbijające się o klif. Niesamowite przeżycie, czuć wtedy potęgę tego żywiołu.

Polecam objechać całe wybrzeże Algarve, ponieważ posiada ono dużo tego typu miejsc, a także pięknych plaż. Ten region jest wyjątkowo malowniczy, a południowe wody oceanu są dużo cieplejsze niż przy zachodniej części Portugalii.

Nawiguj: https://goo.gl/maps/79ThA2Bx46mUrmMo6

Dodała: Ewa Szal-Zielińska

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply