Rzeźba Salvadora Dali we Wrocławiu

Posted by

Przed wejściem do jednego z najwyższych budynków w Polsce, wieżowca Sky Tower we Wrocławiu stanęła w 2012 roku rzeźba Salvadora Dali. Profile of Time, czyli Profil czasu, to jedna z trzech i trzeci z ośmiu wykonanych przez artystę odlewów Profile of Time, które zostały pokazane publicznie. Pozostałe dwa są w Szwajcarii i Singapurze. Rzeźba waży 1300 kg i mierzy 4 m wysokości. Przedstawia rozpuszczający się zegar uczepiony rozłożystych konarów drzewa. Praca odlana jest z brązu i jest patynowana w dwóch kolorach brązowej i zielonej. Rzeźbę wcześniej można podziwiać w galerii handlowej Arkady, gdzie czekała na ukończenie wieżowca Sky Tower. Odlew kosztował właściciela wieżowca Leszka Czarneckiego, 1,3 miliona dolarów.

GPS: 51.09465, 17.02086

Nawiguj: https://goo.gl/maps/uZBNkBei4PT2

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply