Spanie w Dacia Duster

Posted by

Kiedy jeszcze nie miałem kampera a zapadła decyzja by się przesiąść na mniej paliwożerne 4X4 niż Nissan Terrano, wybór padł na Dacie Duster. Dużym kryterium wyboru auta była jego uniwersalność, ale też niezłe możliwości napędu 4X4 i oczywiście cena. Równie ważnym kryterium była możliwość przystosowania auta do spania. W Dusterze oparcia tylnej kanapy kładły się prawie na równo z podłogą bagażnika a po wyjęciu siedziska całkiem na równo. Oparcie kanapy wystarczyło tylko usztywnić i wydłużyć by uzyskać 180 cm długości do spania. Swoją konstrukcję zacząłem robić jesienią 2011 roku.

Pomiary, zakup sklejki i wykładziny do jej wykończenia.

Całość konstrukcji musiała być też w miarę sztywna, gdy była tylko oparta na siedzeniu pod naciskiem się uginała i pracowała. Więc konstrukcja zyskała podpórki z kija od szczotki i jakimiś okuciami ze sklepu typu Obi.

Przyszedł czas na pierwsze przymiarki.

Powierzchnia do spania już gotowa. Na pierwszym zdjęciu z wyjętym siedziskiem a na ostatnim zdjęciu z pozostawionym siedziskiem.

Wiele osób przy takim rozwiązaniu chciało by mieć pod spaniem jakąś szuflad na drobiazgi, kuchenkę itp. Ja celowo tego nie robiłem, bo moje spanie musiało się szybko montować i demontować, oraz zajmować mało miejsca podczas „magazynowania” Podniesienie spania zmniejszało też odległość od materaca do dachu. Przy takim rozwiązania na łóżku można było swobodnie usiąść. przebrać się i wygodnie wchodzić i wychodzić. Rzeczy biwakowe i tak były przewożone w plastikowych boksach i wyciągane na noc z auta, gdyż rolę zaplecza gospodarskiego, kuchni, łazienki i salonu miała pełnić baza namiotowa z Decatholnu dostawiana do tyłu auta. Auto miało być tylko wygodną i bezpieczną sypialnią.

W mojej konstrukcji brakowało już tylko materaca. Pomiar, zakup i docięcie na wymiar odpowiednio grubej i twardej pianki tapicerskiej i już można było już wygodnie spać.

Dodał:

Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

Leave a Reply