Spływ kajakowy Rospudą

Posted by

Spływ kajakowy Rospudą to sposób na spędzenie dnia w sposób przyjemny, aktywny, acz bez specjalnego przemęczania się. Możliwości spływu są różne, sami zarezerwowaliśmy całość w jednej z kilku firm mieszczących się w Raczkach i okolicach. To chyba najprostsza opcja – z umówionego miejsca zostajemy razem z kajakiem dowiezieni na miejsce rozpoczęcia spływu, a po paru godzinach odebrani z naszej mety. Dla dwóch osób to koszt około 60 zł.

Jak dla mnie główną zaletą była widokowość trasy – pochylające się nad rzeką drzewa, zielone trawy „płynące” z nurtem, niebieskie ważki. Woda jest płytka, czasem nawet na tyle, że niewprawni kajakarze, (czyli tacy jak mymogą osiadać na mieliznach. Tak przynajmniej było na początku upalnego czerwca, pewnie stan wody zależy od pory roku.

Startujemy od przystani nad jeziorem Bolesty (koordynaty: 54.02737, 22.7353) Jest to jednocześnie dobra miejscówka na biwak czy nocleg. Rozpoczynając od spokojnej wody jeziora, mamy czas na zapoznanie się z kajakiem i poćwiczenie wiosłowania. Naszym docelowym miejscem jest uroczysko Święte Miejsce. Po drodze możemy zrobić sobie przystanek przy młynie (konieczność przeniesienia kajaków) i przy barze za Dowspudą (niestety kiedy my płynęliśmy był zamknięty). Warto być na miejscu przed umówionym czasem żeby zajrzeć do znajdującej się na uroczysku kaplicy. Na spływ warto przeznaczyć 5-6 godzin, zakładając dość leniwe tempo.

GPS: 54.02737, 22.7353

Nawiguj: https://goo.gl/maps/nMiGAu4QVM62

Dodała: Anna Bańczyk 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply