Strbacki Buk

Posted by

Atrakcja w Bośni. Park Narodowy Una. Byliśmy tylko w części a konkretnie nad wodospadem Strbacki Buk. Miejsce niedaleko granicy z Chorwacją, dojazd dość prosty i bezproblemowy. Można też pobawić się w rafting. W okolicy są też ścieżki rowerowe i piesze. http://nationalpark-una.ba/en/
Jest to 25 metrowy wodospad na rzece Una – ciągnie się ona wzdłuż granicy Bośniacko – Chorwackiej. Sam Park Narodowy Una znajduję się w północno-zachodniej części kraju, niedaleko miejscowości Bihac. Krajobraz jest podobny jak na Pletvickich Jeziorach, a ceny znacznie niższe. Pod wodospad Strbacki Buk jedzie się szutrową drogą. Z wioski Orasac należy kierować się do wejścia nr 3.Na trasie znajduję się budka, w której należy uiścić opłatę za wstęp. (cennik na rok 2018 http://nationalpark-una.ba/…/uploads/1513777510800340281.pdf) Na miejscu przy restauracjach i straganach jest bezpłatny parking.

GPS: 44.65595, 16.00935

Nawiguj: https://goo.gl/maps/4SXVq8cug9x

Dodała: Anna Siek

dodatkowe foto : Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply