Twierdza Akerman

Posted by

Białogród nad Dniestrem z imponującą twierdzą Akerman to świetny pomysł na wycieczkę, kiedy będąc nad Morzem Czarnym planujecie zobaczyć coś ciekawego. Widoki z fortecy zachwycają, gdyż jest ona przepięknie położona nad Limanem Dniestru na Nizinie Czarnomorskiej. Forteca wzniesiona została na przełomie XIII i XV wieku. Mury obronne Akermanu mają długość około 2.5 km z imponującą bramą wejściową i wieloma wieżami, które mieliśmy policzyć, ale rozkojarzyły nas bezpańskie szczeniaki i to je zaliczyliśmy liczyć gdyż pewna suczka, bohaterka naszego vloga, oszczeniła się pod samą kasą biletową obiektu. Obecnie Twierdza Akerman, to jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zabytków Ukrainy. W sezonie letnim organizowane są tu różnego rodzaju festiwale oraz imprezy. Za murami twierdzy można nabyć oryginalne pamiątki m. in. ręcznie kute starożytne monety, średniowieczną broń, piękne durnosrojki z drewna, ręcznie robione mydełka i inne fajne gadżety. Często są tu kręcone filmy historyczne. Przypadek? Nie sądzę, więcej we vlogu https://youtu.be/5kAcRfAhtz8 lokalizacja atrakcji Akkerman Fortress – Admirala Ushakova St, 2В, Bilhorod-Dnistrovs’kyi, Odes’ka oblast, Ukraina, 67701.

GPS:

  • 46.20046, 30.34967

Nawiguj: https://goo.gl/maps/bSp8XrBr5jH2

Dodała:

Aldona Sagan

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply