VI Zlot Grupy Biwakowej już za Nami

Posted by

W ostatni weekend na Campingu Malta w Poznaniu odbył się VI Zlot Grupy Biwakowej. Był to drugi zlot organizowany zimą. Pierwszy odbył się w Uniejowie gdzie warunki były iście zimowe, 15 stopni poniżej zera i śnieg. W Poznaniu było dużo cieplej, ale nadal zimowo, w dzień temperatura oscylowała w granicach zera stopni, a w nocy były przymrozki. Śnieg natomiast leżał na pobliskim stoku narciarskim ;). Na zlocie w sumie zameldowało się 13 załóg w kamperach i przyczepach oraz jedna skorzystała z noclegów w domku. Trzy ekipy z Poznania dochodziły z doskoku, więc w sumie na zlocie było 17 rodzin.

Oprócz starych wyjadaczy zlotowych pojawiły się też nowe załogi, które na naszym zlocie były pierwszy raz i które zostały miło przyjęte, oraz zintegrowały się z resztą uczestników. Mamy nadzieje, że będą już stałymi bywalcami zlotów Grupy Biwakowej. Zlot należy zaliczyć do udanych, słoneczna pogoda pozwoliła nam zrobić ognisko, po grillować i poczuć w końcu tchnienie wiosny. W udostępnionej świetlicy chowaliśmy się w chłodne wieczory, by toczyć dyskusje w temacie grupy i snuć opowieści z naszych wojaży. Przy suto zastawionych stołach upływały wieczorne spotkania, gdyż każda z załóg przygotowała na zlot jakąś potrawę. Nie zabrakło również tańców, a najwytrwalsi biesiadowali prawie do białego rana.

Jako organizatorzy chcieli byśmy podziękować wszystkim uczestnikom zlotu za obecność, świetną zabawę i klimat. To wy go właśnie tworzycie i będziecie tworzyć na kolejnych zlotach. Duże podziękowania kierujemy też dla Campingu Malta w Poznaniu, Pani kierownik i całej obsługi, która zadbała by nasz pobyt był komfortowy i na wysokim poziomie. Program zlotu był tak napięty, że nie wszystkim udało się skorzystać ze wszystkich atrakcji wokół Jeziora Malta, nie mówiąc już o całym Poznaniu. Pewnie sporo z nas wróci jeszcze w gościnne „progi” campingu, gdy odwiedzi ponownie Poznań. Tak więc jeszcze raz wszystkim dziękujemy i powoli zaczynamy myśleć o kolejnym zlocie…

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply