Vodopad Koćuša

Posted by

Wodospad Koçuša jest jednym z piękniejszych wodospadów Bośni i Hercegowiny. Wodospad położony jest na rzece Trebizat, jest mało znany, pozostając w cieniu pobliskich wodospadów Kravica. Zdecydowana większość mieszkańców Mostaru, którzy mieszkają zaledwie godzinę jazdy od tej naturalnej atrakcji, nigdy nie słyszała o Wodospadzie Koçuša.

Wodospad znajduje się w miejscowości Veljci, dwanaście kilometrów od Ljubuški, w górę rzeki od miejscowości Vitina, prawie na granicy z Chorwacją. Pięciometrowa wysokość progu wodnego nie jest może zbyt imponująca, ale jego szerokość już tak i wynosi ponad 50 metrów.

U stóp wodospadu Igor Dzajic i jego rodzina prowadzą restaurację o nazwie Naturalny park wodny Kocuša, prowadzą hodowlę ryb, które znajdziemy w menu lokalu. Wokół wodospadu znajdziemy kilka miejsc na biwak kamperem, jedno z nich jest nad samym brzegiem kaskady, znajdziecie je na naszej stronie i mapie.

GPS: 43.249226, 17.452253

Nawiguj: https://goo.gl/maps/PFjCBcXh89cuJ2nx5

Dodał: Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply