Wodospad Peričnik

Posted by

Cudowny wodospad w samym sercu Alp Julijskich. Sam dojazd bez problemu po wyszukaniu po nazwie lub współrzędnych. Kawałek drogi jest szutrowy, ale droga jest bardzo dobrze utrzymana więc nie ma problemu z dojazdem zwykłym samochodem osobowym. Znajduje się tam niewielki parking niestety płatny 3e. Co do zatrzymania się na dłużej to niestety nie wiem. Widziałem jednego kampera, ale nie wiem jak długo stał. Do samego wodospadu, trzeba się jeszcze troszkę pofatygować pod górę. Kierunek jest dobrze oznaczony i trafienie tam nie sprawi najmniejszego problemu. Jest to chyba najładniejszy wodospad w Słowenii jaki odwiedziliśmy. Można przejść z tyłu i złapać w rękę trochę wody, która jest cudownie chłodna. Oczywiście wszędzie trochę chlapie woda więc orzeźwienie gwarantowane! Przechodząc za wodospadem należy zachować ostrożność ponieważ materiał jest dość luźny.

GPS: 46.43913, 13.89387

Nawiguj: https://goo.gl/maps/pzyrnfCYcYDoY12LA

dodał: Grzegorz Niedziałek


Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply