Zakrzówek, Skałki Twardowskiego

Posted by

Dla „krakusów” miejsce oczywiste, ale dla przyjezdnych którzy chcą coś zobaczyć i chwilę odpocząć to fajna miejscówka w centrum miasta. Od strony Skałek Twardowskiego można wjechać autem naprawdę blisko. Nie ma problemu z rozbiciem namiotu i rozpaleniem ogniska. Na miejscu skałki wspinaczkowe z liczną grupą chętnych wspinaczy.

Ponadto od zeszłego roku znajduje się tam kąpielisko na terenie Zalewu Zakrzówek. Wstęp na teren kąpieliska płatny 5 i 10 zł. Ale na miejscu jest w sezonie kilku ratowników, wydzielone miejsca dla dzieci do pływania, możliwość wypożyczenia bojek. Niestety dużo ludzi w ładny dzień. Dla amatorów nurkowania na terenie Zakrzówka znajduje się baza nurkowa. Można wypożyczyć sprzęt, przejść kurs nurkowania . Głębokość zalewu to ponad 30 metrów, na dnie spoczywają samochody, wrak samolotu, łódź, oraz tablica pamiątkowa na cześć Karola Wojtyły. Więc są tam duże możliwości do nurkowania.

Od strony ul Tynieckiej znajduje się Grota Twardowskiego, jaskinia krasowa mająca ponad 40 x 60 metrów . 50°02′20,00″N 19°54′10,80″E  Na terenie Zakrzówka można więc spędzić cały dzień i nie zabraknie atrakcji dla ludzi lubiących kontakt z przyrodą.

Dla wielbicieli camperów niedaleko, ul Tyniecka 118e, znajduje się warsztat specjalizujący się w naprawie przyczep campingowych. Co myślę, że jest warte zapamiętania w razie awarii.

GPS: 50.03618, 19.91537

Dodała: Magda Filipiak

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

 

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply