Zamek w Dobczycach

Posted by

Średniowieczny zamek w Dobczycach w województwie małopolskim. Zamek stoi na wzgórzu z którego rozlegają się dech zapierające widoki na Jezioro Dobczyce, oraz miasteczko i gminę Dobczyce. Do zamczyska, od strony rynku prowadzą szerokie kamienne schody, a u bram znajduje się zabytkowa dzwonnica ciosana z kamienia z 3 dzwonami, z których najstarszy jest z 1504 roku. Za dzwonnicą jest kościół o masywnych wysokich murach i pięknych drewnianych drzwiach – kościół Jana Chrzciciela. Obok kościoła skansen. Obok Zamku przebiega żółty szlak. U podnóża góry zamkowej znajduje się wygodny parking na około 150 samochodów. Z parkingu dojście do zamku zajmie nie więcej niż 8 minut (podejście żółtym szlakiem ścieżką przez las).
Po drugiej stronie rzeki jest drugi parking i stamtąd można przejść na koronę zapory.

GPS: 49.877179, 20.085572

Nawiguj: https://goo.gl/maps/FW9ScX3GsY7ZNLEy6

Dodał: Paweł Gniadek


Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply