Zamek w Radłówce

Posted by

Ruiny zamku w Radłówce to już dziś tak naprawdę relikt. Po XVI wiecznym zamku dziś już niewiele zostało. Został on wybudowany przez Siegmunda von Zedlitza, który w 1500 roku zakupił Radłówkę. Wcześniej wieś należała do rodu Raussendorf i Lange. Wiadomo, że wtedy zamek powstał w miejscu starszej budowli obronnej. Zamek wybudowano z kamiennych bloków, posiadał trzy skrzydła, które otaczały dziedziniec zamknięty murem z bramą. Warownia była otoczona podwójną fosą oraz wałem ziemnym. Budowla została zniszczona w czasie wojny trzydziestoletniej i opuszczona popadła w ruinę. Przez lata była też miejscem pozyskiwania materiału budowlanego dla pobliskich gospodarstw.

GPS: 51.122264, 15.546407

Nawiguj: https://goo.gl/maps/C51puSLJSJbimDTh8

Dodał: Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Odwiedziłem 31 lipca 2021r. nie za bardzo było gdzie zaparkować i jak wejść, obok pomnika poległych w I wojnie światowej ogrodzony plac i tabliczka teren prywatny. Chciałem się dostać od strony boiska niestety też mi się nie udało.

Leave a Reply