Berezka – ruiny cerkwi

Posted by

Ruiny cerkwi grekokatolickiej. Znaleźć je można we wsi Berezka, przy drodze 894, kilka kilometrów od Polańczyka i Soliny. Cerkiew została wzniesiona w XIX w, na miejscu dawnej cerkwi drewnianej z 1444 roku. To ślad zawiłej historii Bieszczad. W ramach akcji „Wisła” dawnych mieszkańców wsi wysiedlono, opuszczona cerkiew popadała w ruinę. Budowla była systematycznie rozkradana. Do dnia dzisiejszego pozostały jedynie ruiny widoczne na zdjęciach. Na pozostałościach można zobaczyć fragmenty ozdobnych fresków. W pobliżu stoi krzyż z pamiątkową tablicą a kilkadziesiąt metrów obok znajduje się cmentarz, na którym można znaleźć star mogiły byłych mieszkańców Bieszczad.

Nawiguj: https://goo.gl/maps/UCqstRUUUUvRsEyb9

Dodał: Krzysztof Lewandowski

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply