Hrustovačka pećina

Posted by

Hrustovačka pećina to jaskinia w Bośni i Hercegowinie położona 12 km od od Sanskiego Mostu, w wiosce Hrustovo. Jaskinia ma długość prawie kilometra i składają się na nią dwa przeciwległe korytarze. W jednym z nich znajdziemy niewielkie podziemne jezioro o powierzchni około 5 m2. Jaskinia nie jest oświetlona, więc jeżeli chcemy zajrzeć głębiej musimy zabrać swoje oświetlenie. Warto zachować w takim miejscu ostrożność, gdyż nie ma tu żadnych ułatwień asekuracyjnych.

Wejście do pieczary zabezpieczone jest kratą z furtą, ale jest ona otwarta. Badania archeologiczne przeprowadzone na początku XX wieku wykazały, że wejście do jaskini było zamieszkane. Odkryto tu prehistoryczne kominki, w których palono ogień, a także pozostałości kości starożytnych zwierząt. Gmina Sanski Most ma w planach oświetlenie jaskini i udostępnienie jej szerszej turystom. Dojście do jaskini z parkingu w Hrustovie nie zajmie nam więcej niż 15 min.

GPS: 44.67285, 16.7005

Nawiguj: https://goo.gl/maps/9w3nQTFCnA6CADyt8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply