Cerkiew w Lalinie

Posted by

Lalin to niewielka wieś w powiecie i gminie Sanok. Leży na zachodnich krańcach Gór Sanocko-Turczańskich i z rzadka zaglądają tu jacyś turyści. Warto jednak czasem zboczyć z utartych szlaków i zajechać do malowniczo położonego Lalina, by zobaczyć tutejszą cerkiew św. Jerzego. Jest to drewniana świątynia greckokatolicka, którą zbudowano w miejscu starszej cerkwi w 1835 roku. Po II wojnie światowej cerkiew przejął kościół katolicki i utworzył tu kościół filialny parafii Nawiedzenia NMP w Grabówce. Wewnątrz cerkwi zachowała się polichromia figuralna i ornamentalna. Ołtarz główny pochodzi z XVIII w., natomiast boczne jak i ikonostas powstały w XIX wieku. Wokół kościoła znajdziemy też kilka starych ciekawych nagrobków.

GPS: 49.64029, 22.12463

Nawiguj: https://goo.gl/maps/uHKPYQbgmeK76sXE7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply