Comacchio – mała Wenecja

Posted by
No votes yet.
Please wait...

Małe nadmorskie miasteczko Comacchio znajduje się ponad 100 km na południe od Wenecji. Miejscowość położona jest na kilkunastu ciasno położonych wysepkach połączonych mostami. Z tego też powodu plan miasta wytyczają wąskie kanały, co każdemu naturalnie kojarzy się z Wenecją. Tutaj jednak, w odróżnieniu od Wenecji mamy ciszę, spokój i bardzo mało ludzi. Centrum miasta można obejść na piechotę w godzinę, głownie korzystając z chodników położonych nad kanałami. Fasady przyległych do nich domów są różnokolorowo pomalowane co dodaje temu miejscu uroku. W Comacchio znajdziemy kilka małych restauracji, kawiarni i sklepów. Jest to idealne miejsce na odpoczynek od miejsc pełnych turystów, a jednocześnie budzące zachwyt i pozwalające podejrzeć życie i zwyczaje zwykłych Włochów.

GPS: 44.69399, 12.179

Nawiguj: https://goo.gl/maps/occThicp6tpiXHSY8

Dodał: Piotrek Latuszkiewicz

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply