Comacchio – mała Wenecja

Posted by

Małe nadmorskie miasteczko Comacchio znajduje się ponad 100 km na południe od Wenecji. Miejscowość położona jest na kilkunastu ciasno położonych wysepkach połączonych mostami. Z tego też powodu plan miasta wytyczają wąskie kanały, co każdemu naturalnie kojarzy się z Wenecją. Tutaj jednak, w odróżnieniu od Wenecji mamy ciszę, spokój i bardzo mało ludzi. Centrum miasta można obejść na piechotę w godzinę, głownie korzystając z chodników położonych nad kanałami. Fasady przyległych do nich domów są różnokolorowo pomalowane co dodaje temu miejscu uroku. W Comacchio znajdziemy kilka małych restauracji, kawiarni i sklepów. Jest to idealne miejsce na odpoczynek od miejsc pełnych turystów, a jednocześnie budzące zachwyt i pozwalające podejrzeć życie i zwyczaje zwykłych Włochów.

GPS: 44.69399, 12.179

Nawiguj: https://goo.gl/maps/occThicp6tpiXHSY8

Dodał: Piotrek Latuszkiewicz

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply