Dwór w Biernacicach

Posted by

Biernacice, to wieś z 1392 r., w województwie łódzkim, około 3 km na wschód od Uniejowa. Warto się tu zatrzymać na chwilę by zobaczyć zespół dworski z XIX wieku. W jego centralnej części znajduje się ruina okazałego dworu, który stanął tu za sprawą Artura Dzierzbickiego, który był w owym czasie właścicielem wsi. Z założenie do dziś zachowały się tylko mury dworu, spichlerz i zapuszczony park ze stawami. Obecnie teren ten jest własnością prywatną i jest ogrodzony, jednak z drogi spokojnie możemy go obejrzeć. Ogrodzenie jest zresztą niezbyt kompletne, a wydeptane ścieżki świadczą, że sporo osób zapuszcza się w pobliże ruin dworu.

GPS: 51.96895, 18.85658

Nawiguj: https://goo.gl/maps/BtJa3tJTJtv

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply