Fosa Miejska we Wrocławiu

Posted by

Dziś chciałbym Wam zaproponować spacer wzdłuż fosy miejskiej we Wrocławiu, trakt ten nosi też nazwę Promenady Staromiejskiej, gdyż fosa kiedyś należała do systemu umocnień Wrocławia. W XIII wieku Wrocław posiadał dwie fosy zewnętrzną i wewnętrzną, oddalone od siebie o 300 metrów, do tego dochodziły mury obronne, wieże i basteje. Dziś już niewiele z tego zostało i głównie zachowały się odcinki fosy zewnętrznej, wewnętrzna została zasypana w 1869 roku.

Przy budowie tych umocnień, wykorzystywano naturalne odnogi Odry i Oławy. Mury obronne natomiast zostały wyburzone w 1807 roku z rozkazu Hieronima Bonaparte, brata Napoleona, który zdobył w owym czasie miasto. Jeszcze do niedawna po fosie miejskiej można było pływać kajakami i rowerami wodnymi, dziś już tego typu atrakcji tu nie ma, ale wędrując wzdłuż miejskiej fosy napotkamy wiele zabytków, a spacer będzie przyjemny, gdyż są to przeważnie tereny zielone i parkowe.

GPS: 51.10586, 17.02749

Nawiguj: https://goo.gl/maps/Bn7omXFPuL3sAd9d8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply