Gosausee

Posted by

Gosausee to bardzo malowniczo położone jezioro polodowcowe. Warto tu przyjechać choćby dla samych widoków – w tafli wody pięknie odbijają się otaczające szczyty wraz z lodowcem Dachstein. Miejsce chętnie odwiedzają też miłośnicy ferrat i nurkowania. Jeśli komuś nie straszna zimna woda można się kąpać, jest też możliwość wypożyczenia łódki.

Poniżej parę wypróbowanych przez nas propozycji spędzenia tu czasu:

1) Wjazd kolejką Gosaukammbahn (16 euro w 2 strony) i około 2 godzinny spacer po alpejskich halach Zwieselalm. Nie ma za dużych podejść, za to są pięknie kwitnące łąki i rozległe widoki. Na trasie napotkamy kilka chat w których możemy odpocząć przy piwie, zjeść obiad czy ciacho.

2) Jeśli mamy ochotę zmęczyć się bardziej – tak samo wjeżdżamy gondolą a potem zdobywamy imponująco wyglądający z dołu Großer Donnerkogel (2054 m). Podejście to około 1,5 godziny, po drodze i ze szczytu świetne widoki. Zejście tym samym szlakiem. Dla ambitniejszych i posiadających odpowiedni sprzęt – zamiast tradycyjnej ścieżki jest przygotowana ferrata (obejmująca 40 metrową, zawieszoną nad przepaścią drabinę!)

3) Spacer wokół jeziora Vorderer Gosausee, do Hinterer Gosausee. Bardzo przyjemna spacerowa trasa dla każdego. Spacer urozmaicają punkty poświęcone roli wody (np. tuba do posłuchania szumu spadających kropel). Nad Hinterer Gosausee możemy odpocząć nad wodą lub zjeść coś w chacie Holzmeisteralm. Spacer do tego miejsca zajmie nam około 1-2 godziny. Ambitni mogą iść dalej do Adamek Hutte i pod lodowiec – ale to dalsze 3 godziny bardziej konkretnej wspinaczki. My zostaliśmy w Holzmeisteralm racząc się sznapsem z borówkami.

GPS: 47.534433, 13.496061

Nawiguj: https://goo.gl/maps/tqPjfCGXvRnt45EDA

Dodała: Anna Bańczyk 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply