Hala Stulecia we Wrocławiu

Posted by

Monumentalny budynek Hali Stulecia to dzieło Maxa Berga, ówczesnego znanego architekta miejskiego. Budowla została oddana do użytku w 1913 r., w setną rocznicę zwycięstwa wojsk koalicji antyfrancuskiej nad armią Napoleona Bonapartego pod Lipskiem. Wybudowano ją w niespotykanej do tej pory technologi żelbetonowej i miała ona jak na owe czasy imponujące rozmiary. Jej charakterystyczna kopuła ma ma rozpiętość 65 m, wysokość budowli wynosi 42 metry i może ona pomieścić 10 tys. osób.

Po II wojnie światowej budynek przemianowano na Halę Ludową i dopiero w 2000 roku przywrócono jej pierwotną nazwę Hali Stulecia. Sześć lat później Hala Stulecia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecnie hala pełni funkcję wystawiennicze, odbywają się tu liczne targi, wystawy i imprezy kulturalne. Jest też jest niewątpliwie jedną z ważniejszych wizytówek Wrocławia. Wnętrze hali można zwiedzać codziennie w godzinach 10-18, a w sezonie zimowym 9-17. Uwaga podczas odbywających się targów i imprez zwiedzanie może być ograniczone.

GPS: 51.1069, 17.07728

Nawiguj: https://goo.gl/maps/vqmS6Nr2sq1jRmb26

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply