Cerkiew w Sasinach

Posted by

Prawosławna cerkiew Przemienienia Pańskiego w Sasinach należy do dekanatu Bielsk Podlaski diecezji warszawsko-bielskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Historia świątyni sięga XVII wieku, kiedy to została ufundowana przez rodzinę Kaleczyckich. Ponoć w tym miejscu znajdowało się cudowne źródełko i z tego powodu postanowiono wznieść tu świątynię. Na przestrzeni wieków cerkiew była kilkukrotnie remontowana i przebudowywana, lecz w 1947 roku spłonęła w pożarze. Odbudowa świątyni trwała aż siedem lat i dopiero w 1958 oddano ją wiernym. Wewnątrz warto zwrócić uwagę na ciekawy trzyrzędowy ikonostas.

GPS: 52.57969, 23.13695

Nawiguj: https://goo.gl/maps/PKX7ALP2nGNYNU326

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply