Hrad Strádov

Posted by

Ruiny zamku Strádov położone są w Železnych horach w Czechach. Zamek stał na malowniczym, wysokim na 70 metrów cyplu, zbudowanym z czerwonego granitu, nad doliną rzeki Chrudimki. Znajdziemy go północ od miasteczka Nasavrky, natomiast znakowany szlak do ruin prowadzi od drogi 37 z wioski Libáň. Dojście leśną drogą nie powinno nam zająć więcej czasu niż 20 minut. Pierwsza wzmianka o zamku pochodzi z 1374 roku, w czasie wojen husyckich w 1421 roku warownia była oblegana, ale opuszczona została dopiero w 1444 roku. Od tej pory budowla popadała w ruinę i dziś już tylko możemy zobaczyć jej relikty. Mimo to warto tu zrobić spacer, gdyż miejsce jest bardzo urokliwe otoczone naturalną skalistą fosą.

GPS: 49.87154, 15.81679

Nawiguj: https://goo.gl/maps/43GZMSe6xMB2

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply